Weyland Technology
تماس با ما

تماس با شخص : wei

شماره تلفن : 0086 15123100414

WhatsApp : +8615123100414

Free call

مایکروسافت فناوری خنک کننده مایع CPU را از ماینرها یاد می گیرد: 50 درجه می تواند بجوشد

August 26, 2022

آخرین اخبار شرکت مایکروسافت فناوری خنک کننده مایع CPU را از ماینرها یاد می گیرد: 50 درجه می تواند بجوشد

مراکز داده روز به روز بیشتر در سراسر جهان وجود دارند و پردازنده‌های CPU یا کارت‌های شتاب‌دهنده مورد استفاده قدرتمندتر هستند.هزینه سرمایش به یکی از تنگناها تبدیل شده است.خنک کننده هوای سنتی دیگر کافی نیست.مایکروسافت، گوگل، FB، آمازون و سایر شرکت ها در حال توسعه فناوری خنک کننده جدید هستند.

وب‌سایت رسمی مایکروسافت اخیراً پیشرفت‌های جدید خود را در زمینه خنک‌سازی مایع فاش کرد و گفت که ایمیل‌ها و سایر خدمات ارتباطی ارسال شده بین کارمندان مایکروسافت از طریق این مرکز داده در ساحل شرقی رودخانه کلمبیا انجام می‌شود.

سرورهای این مرکز داده در یک مخزن فولادی مخصوص و غوطه ور در یک مایع خاص قرار می گیرند.

این مایع به نظر شبیه آب است، اما در واقع اینطور نیست.این یک خنک کننده است که توسط شرکت 3M ساخته شده است.نقطه جوش فقط 50 درجه است که بسیار کمتر از دمای آب 100 درجه است و می تواند به سرعت بجوشد.

علاوه بر این، این خنک کننده باید نارسانا باشد، در غیر این صورت به تراشه های سرور غوطه ور آسیب می رساند.

به گفته مایکروسافت، این راه حل خنک کننده می تواند مصرف انرژی سرور را بین 5٪ تا 15٪ کاهش دهد و تأثیر آن همچنان آشکار است.

لازم به ذکر است که در مقاله مایکروسافت ذکر شده است که راه حل خنک کننده آنها همچنان از ماینرها آموخته شده است.از آنجایی که استخراج به راندمان انرژی بالایی نیاز دارد، برخی از ماینرها نیز از خنک کننده مایع برای دفع گرما استفاده می کنند.

آخرین اخبار شرکت مایکروسافت فناوری خنک کننده مایع CPU را از ماینرها یاد می گیرد: 50 درجه می تواند بجوشد  0

منبع: Fast Technology

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما