Weyland Technology
تماس با ما

تماس با شخص : wei

شماره تلفن : 0086 15123100414

WhatsApp : +8615123100414

Free call

ادغام اتریوم تکمیل شد و عصر جدیدی از دومین بلاک چین بزرگ را باز کرد!

September 16, 2022

آخرین اخبار شرکت ادغام اتریوم تکمیل شد و عصر جدیدی از دومین بلاک چین بزرگ را باز کرد!

این ارتقای تاریخی، ماینرهایی را که قبلاً بلاک چین را تحت فشار قرار داده بودند، از بین می برد و نوید مزایای زیست محیطی عظیمی را می دهد.

پس از سال‌ها توسعه و تأخیر، سرانجام بازسازی عظیمی که به اتریوم ادغام شده شناخته می‌شود، انجام شد و ماشین‌های دیجیتال در قلب دومین ارز دیجیتال بزرگ را به سیستمی با انرژی کارآمدتر منتقل کرد.
تعویض یک راه برای اجرای یک بلاکچین به نام اثبات کار با روش دیگری به نام اثبات سهام، کار کوچکی نیست.جاستین دریک، محقق بنیاد غیرانتفاعی Ethereum که قبل از ادغام با CoinDesk صحبت کرده است، می گوید: «قیاسی که من استفاده می کنم، ایده تعویض موتور از یک ماشین در حال حرکت است."من دوست دارم به آن به عنوان گذار از بنزین به برق فکر کنم
پاداش ها می تواند بسیار زیاد باشد.اتریوم اکنون باید حدود 99.9 درصد از انرژی خود را مصرف کند.طبق یک برآورد، از منظر هزینه انرژی، مانند این است که فنلاند ناگهان شبکه را خاموش کند.
توسعه دهندگان اتریوم می گویند که این ارتقا شبکه را - اکوسیستمی با ارزش 60 میلیارد دلار مبادلات ارزهای دیجیتال، شرکت های وام دهنده، بازارهای توکن غیرقابل تعویض (NFT) و سایر برنامه ها - نیز ایمن تر خواهد کرد.و مقیاس پذیر
ایده از ابتدا این بود که اتریوم در نهایت به سمت اثبات سهام حرکت کند.اما این انتقال یک تلاش فنی پیچیده است - یک تلاش پرمخاطره، به حدی که بسیاری در تعجب هستند که آیا هرگز اتفاق خواهد افتاد یا خیر.
دریک گفت: "بخشی از من کاملاً متوجه نشده بود که واقعاً این اتفاق افتاده است."
هنگامی که ادغام به طور رسمی در ساعت 2:43 بامداد EST آغاز شد، بیش از 41,000 نفر "Ethereum Mainnet Merger Watch Party" را در YouTube تماشا کردند.آنها با نفس بند آمده تماشا کردند که معیارهای کلیدی نشان می‌دهد که سیستم‌های اصلی اتریوم هنوز دست نخورده هستند.پس از حدود 15 دقیقه، Merge به طور رسمی کامل شد، به این معنی که می توان آن را موفق اعلام کرد.
این به‌روزرسانی به اتکای شبکه به فرآیند انرژی‌بر استخراج ارزهای دیجیتال پایان می‌دهد و سرمایه‌گذاران، علاقه‌مندان و شکاکان کریپتو از نزدیک تأثیری که انتظار می‌رود بر صنعت بلاک چین داشته باشد را دنبال می‌کنند.
مارک کوبان، سرمایه‌گذار بسکتبال و مالک میلیاردر دالاس ماوریکس، به کوین دسک گفت که او «به اندازه هر شخص دیگری [ادغام] را با علاقه تماشا خواهد کرد»، و اشاره کرد که این امر می‌تواند برای توکن اصلی شبکه، ETH، کاهش‌دهنده باشد.
در عرض چند دقیقه پس از ادغام، ETH که در حال حاضر دارای ارزش بازاری نزدیک به 200 میلیارد دلار است و آن را به دومین ارز دیجیتال بزرگ پس از بیت کوین (BTC) تبدیل می کند، با 24 ساعت کاهش در 24 ساعت گذشته، با قیمت 1632 دلار معامله شد.0.4 درصد
پیچیدگی به‌روزرسانی با این واقعیت تشدید می‌شود که ممکن است یکی از بزرگترین تلاش‌های نرم‌افزار متن‌باز در تاریخ باشد که نیازمند هماهنگی بین ده‌ها تیم و ده‌ها محقق، توسعه‌دهنده و داوطلب است.
تیم بیکو، توسعه‌دهنده بنیاد اتریوم که نقش کلیدی در هماهنگی این به‌روزرسانی داشت، به CoinDesk گفت: «من فکر می‌کنم ادغام واقعاً می‌تواند افرادی را که به اتریوم علاقه‌مند هستند، اما در مورد تأثیرات زیست‌محیطی امتحان آن شک دارند، جذب کند.

خداحافظ ماینرها

در سال 2008، بیت کوین مفهوم یک دفتر کل غیرمتمرکز را به جهان معرفی کرد - یک رکورد واحد و تغییرناپذیر از تراکنش‌ها که رایانه‌های سراسر جهان می‌توانند بدون واسطه آن را مشاهده، تغییر دهند و به آن اعتماد کنند.
اتریوم که در سال 2015 راه اندازی شد، مفهوم اصلی بیت کوین را با قراردادهای هوشمند گسترش داد - یا برنامه های رایانه ای که به طور موثر از بلاک چین به عنوان یک ابر رایانه جهانی استفاده می کند و داده ها را در شبکه خود ضبط می کند.این نوآوری عنصر اساسی پشت مالی غیرمتمرکز (DeFi) و NFTها - کاتالیزور اصلی برای رونق اخیر ارزهای دیجیتال است.
ادغام سیستم اثبات کار اتریوم را حذف می‌کند، که در آن استخراج‌کنندگان رمزارز برای نوشتن تراکنش‌ها در دفتر خود و کسب پاداش برای حل معماهای رمزنگاری رقابت می‌کنند.
امروزه، بیشتر استخراج ارزهای دیجیتال در "مزارع" انجام می شود، اگرچه ممکن است به درستی آنها را به عنوان کارخانه توصیف کنند.انبارهای بزرگ را تصور کنید، با ردیف‌هایی از رایانه‌ها که روی هم چیده شده‌اند، مانند قفسه‌های کتاب در یک کتابخانه دانشگاه – هر رایانه در حالی که در تلاش برای خروج ارزهای دیجیتال است، احساس گرما می‌کند.
این سیستم که توسط بیت کوین راه اندازی شده است، همان چیزی است که باعث می شود اتریوم انرژی زیادی مصرف کند و مسئول تقویت شهرت صنعت بلاک چین به عنوان یک تهدید زیست محیطی است.
بن ادگینگتون، رئیس محصول شرکت تحقیق و توسعه اتریوم ConsenSys به یاد می‌آورد: «چند ماه پیش، من و دخترم در مورد NFT صحبت کردیم."سر میز شام، من به طور احمقانه به برخی از پروژه های NFT اشاره کردم و او بر سر من فریاد زد، "چطور می توانی اقیانوس را با این مزخرفات بجوشانی؟ این بد است. من نمی توانم باور کنم که تو برای امرار معاش این کار را انجام می دهی."
ادینگتون که کار خود را در تحقیقات علوم آب و هوا آغاز کرد قبل از اینکه بالاخره وارد ارز دیجیتال شود، می‌داند دخترش اهل کجاست.او گفت: «به درستی یا نادرست، او یک روایت محیطی بسیار مخرب را جذب کرده است.منظورم این است که «برچسب بزرگسالان» که برخی افراد تخمین می‌زنند یک مگاتن [CO2] در هفته منتشر می‌کند، توجیه آن کمی سخت است».
سلام مهاجم
سیستم جدید اتریوم، Proof of Stake، ماینینگ را به کلی حذف می کند.
ماینرها با اعتبار سنجی جایگزین می شوند - آنها با ارسال آن به یک آدرس شبکه اتریوم که قابل خرید یا فروش نیست، حداقل 32 اتریوم را به اشتراک می گذارند.
این توکن‌های ETH شرط‌بندی شده مانند یک بلیت قرعه‌کشی عمل می‌کنند: هرچه یک اعتبارسنجی ETH بیشتر سهام کند، احتمال قرعه‌کشی آن بیشتر می‌شود و به او اجازه می‌دهد «بلوک‌هایی» از تراکنش‌ها را در دفتر کل دیجیتال اتریوم بنویسد.
اتریوم در سال 2020 یک شبکه اثبات سهام به نام زنجیره فانوس را معرفی کرد، اما تا زمان ادغام، فقط یک منطقه موقتی بود که توسط اعتبار سنجی ها برای سوئیچینگ راه اندازی شده بود.انتقال اتریوم به اثبات سهام شامل ادغام زنجیره بیکن با شبکه اصلی اتریوم است.
به گفته Beiko، مصرف انرژی اثبات سهام "حتی از نظر اثرات زیست محیطی یک خطای گرد کردن نیست."
او گفت: «اثبات سهام مانند اجرای یک برنامه در مک بوک شماست."مثل اجرای Slack است. مانند اجرای Google Chrome یا اجرای Netflix. بدیهی است که مک بوک شما به دیوار وصل شده و با برق کار می کند. اما هیچ کس به تأثیرات زیست محیطی اجرای Slack فکر نکرده است، درست است؟"
ادینگتون به تأثیر محیطی ارتقای Merge به عنوان مزیتی که شخصاً از آن بسیار هیجان زده است اشاره می کند.او گفت: "می‌دانی من بسیار مفتخرم که می‌توانم به گذشته نگاه کنم و بگویم که هر هفته در حذف یک مگاتن کربن از جو نقش داشتم. این تأثیر معنی‌داری بر خانواده من و دیگران داشت."

مشوق های جدید

شبکه اتریوم به‌جای اینکه یک نرم‌افزار متن‌باز باشد، به‌عنوان یک دولت-ملت بهتر شناخته می‌شود – موجود زنده‌ای که وقتی یک دسته از رایانه‌ها به یک زبان صحبت می‌کنند و همه از قوانین مجموعه یکسانی پیروی می‌کنند، گرد هم می‌آیند.
سیستم جدید اتریوم مجموعه‌ای از مشوق‌ها را برای کسانی که این رایانه‌ها را اداره می‌کنند، معرفی می‌کند تا از قوانین مکتوبی پیروی کنند که دفتر کل را از هرگونه دستکاری ناخواسته محافظت می‌کند.
بیکو توضیح داد: "اثبات کار مکانیزمی برای گرفتن منابع فیزیکی و تبدیل آنها به امنیت شبکه است. اگر می خواهید شبکه شما امنیت بیشتری داشته باشد، به منابع فیزیکی بیشتری نیاز دارید."در مورد اثبات سهام، کاری که ما انجام می دهیم استفاده از منابع مالی برای تبدیل به امنیت است.
اگرچه اتریوم هزاران ماینر مجزا دارد که شبکه اثبات کار خود را ایمن می‌کنند، رایانه‌های سه استخر ماینینگ بر اکثریت نرخ هش شبکه تسلط دارند که معیاری برای سنجش قدرت محاسباتی جمعی همه ماینرها است.
اگر چندین شرکت بزرگ استخراج اتریوم برای جمع آوری بیشتر هش ریت شبکه تبانی کنند، می توانند حمله ای به اصطلاح 51% انجام دهند که به روز رسانی دفتر کل را برای دیگران دشوار یا غیرممکن می کند.
در اثبات سهام، مقدار ETH یک سهم - نه مقدار انرژی مصرف شده - کنترل روی شبکه را تعیین می کند.طرفداران اثبات سهام می گویند که این باعث می شود حمله گران تر و خودشکسته تر شود: مهاجمان می توانند ETH سهام خود را به عنوان مجازاتی برای ایجاد اختلال در شبکه کاهش یا کاهش دهند.
همه به تبلیغات تبلیغاتی اثبات سهام اعتقاد ندارند.برای مثال، هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که بیت‌کوین اثبات کار را کنار بگذارد - طرفداران اصرار دارند که هنوز یک سیستم آزمایش‌شده‌تر و ایمن‌تر است.
در حالی که کنترل شبکه اتریوم دیگر در دست تعداد انگشت شماری از گروه‌های استخراج عمومی معامله نمی‌شود، منتقدان اصرار دارند که بازیکنان قدرتمند قدیمی تنها با بازیکنان قدرتمند جدید جایگزین خواهند شد.Lido مجموعه ای از اعتبار سنجی است که بیش از 30 درصد از زنجیره اثبات سهام اتریوم را کنترل می کند.کوین بیس، کراکن و بایننس - سه صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال - 30 درصد دیگر از شبکه را در اختیار دارند.
تردیدها در مورد اثبات سهام، چندلر گوئو، ماینر برجسته ارزهای دیجیتال را بر آن داشت تا قبل از ادغام اعلام کند که فورکی از زنجیره اثبات کار قدیمی اتریوم - شبیه سازی بلاک چین اتریوم - راه اندازی خواهد کرد.از مکانیزم قدیمی مبتنی بر ماینر استفاده کنید.
توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم معمولاً فورک‌های اثبات کار را به‌عنوان نمایش‌های فرعی و کلاهبرداری مورد تمسخر قرار می‌دهند، اما تلاش «ETHPOW» Guo و سایر موارد مشابه آن در گوشه‌های خاصی از جامعه رمزنگاری جذابیت متوسطی پیدا کرده‌اند.

ادغام معاملات

در بازارهای کریپتو، ادغام حداقل از اواسط ژوئیه موضوع حدس و گمان بوده است، و معامله گران در ابتدا این رویداد را به عنوان یک کاتالیزور برای افزایش قیمت ETH در نظر گرفتند.بازار آپشن های ETH شروع به قیمت گذاری در درآمدهای ترکیبی می کند، که یک مهلت خوشایند از سقوط بازار دارایی دیجیتال در اوایل سال جاری است.
چشم انداز ماینرهای خشمگین کریپتو که بلاک چین اتریوم را فورک می کنند، موج جدیدی از فعالیت ها را به راه انداخته است، این بار با معامله گرانی که سعی می کنند ارزش خود را از طریق یک ایردراپ تئوریک توکن جدید "ETHPOW" قفل کنند.
به طور کلی، نمی توان دقیقاً پیش بینی کرد که بازار به یک ادغام موفق چه واکنشی نشان می دهد.این ارتقا از زمان آغاز به کار در نقشه راه اتریوم بوده است، بنابراین ممکن است که قبلاً توسط بازار قیمت گذاری شده باشد.
کوین ژو از Galois Capital گفت: «فکر می‌کنم اگر حدود سه هفته پیش از من می‌پرسیدید، می‌گفتم نه تنها گران‌تر، بلکه گران‌تر هم بود»."بازار در حال حاضر تقریباً 70/30 به نفع این است که این یک رویداد مثبت برای ETH باشد."

بعد چه می شود؟

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، روز پنجشنبه در یک مهمانی تماشایی درباره این ادغام گفت: «این اولین گام اتریوم به سمت تبدیل شدن به یک سیستم بسیار بالغ است، اما هنوز مراحل زیادی باید انجام شود.او در ادامه به کارمزدهای نسبتاً بالا و سرعت پایین اتریوم اشاره کرد، مسائلی که این به‌روزرسانی به آن‌ها توجهی نکرد، اما مانند نگرانی‌های زیست‌محیطی، همچنان موانعی بر سر راه گسترش پایگاه کاربران شبکه است.
بوترین، برجسته‌ترین چهره اتریوم، قبلاً مجموعه‌ای از مراحل بعدی را برای شبکه ترسیم کرده است، از جمله "شاردینگ" - راهی برای کمک به حل زمان و کارمزد کند تراکنش‌های شبکه با توزیع تراکنش‌ها در "شارد" روش‌های گران‌قیمتی مانند افزودن کانال‌ها. در "تکه ها".بزرگراه.
این ارتقا در ابتدا برای همراهی با انتقال به اثبات سهام برنامه ریزی شده بود، اما با توجه به موفقیت راه حل های شخص ثالث، معروف به مجموعه، در حل برخی از مشکلات مشابه، اولویت را از دست داد.
تجمیع، آینده‌ای احتمالی را برای توسعه اتریوم، با راه‌حل‌های اجتماعی - به‌جای به‌روزرسانی‌های کد اصلی اتریوم - در مقیاس‌بندی توانایی زنجیره ایفا می‌کند.
برای بوترین، ادغام فقط شروع بود.او در لایو استریم روز پنجشنبه گفت: «از نظر من، ادغام فقط نمادی از تفاوت بین اتریوم اولیه و اتریومی بود که همیشه می خواستیم باشیم.پس بیایید برویم و تمام بخش‌های دیگر این اکوسیستم را بسازیم و اتریوم را آن‌طور که می‌خواهیم بسازیم.

منبع: Chain Reform Vanguard

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما